Lisp به طور خلاصه یکی از زبان‌های برنامه نویسی Autocad است که می‌توان با آن برنامه‌های خاصی نوشت که کار با اتوکد را ساده و سرعت آن را افزایش می‌دهد.

اساسا LISP یک زبان برنامه نویسی است که در مطالعات هوش مصنوعی استفاده می‌شود و مخفف List Processing است. AutoLISP  هم یک نسخه اقتباس شده از LISP برای استفاده با اتوکد است. به لطف AutoLISP این امکان برای کاربر وجود دارد که دستورات جدیدی را به اتوکد اضافه کند، آن را سفارشی و کارایی بیشتری از آن دریافت کند.

البته منظور از دستورات جدید این است که کاربر می‌تواند با فراخوانی فایل‌های برنامه‌ای که با استفاده از توابع AutoLISP تهیه شده است از محیط اتوکد استفاده کند.

تهیه فایل‌های AutoLISP در یک واژه پرداز (ویرایشگر متن) که می‌تواند فایل های ASCII ایجاد کند و پسوند LSP.* داشته باشد، ضروری است.

فایل‌های AutoLISP در واقع از توابع تشکیل شده‌اند. کاربر با استفاده از برخی توابع استاندارد یا با تعریف توابع مختلف اعلام می‌کند که چه کاری می‌خواهد انجام دهد.

هم توابع استاندارد و هم توابع تعریف شده توسط کاربر بر اساس منطق تخصیص مقادیر به متغیرها و به دست آوردن نتایج با ارزیابی این مقادیر توسط AutoLISP کار می کنند.

AutoLISP بین حروف بزرگ و کوچک در برنامه‌ها تمایز قائل نمی‌شود.
 

دیدگاه خود را بنویسید

*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!